Dziś przedstawię Ci 10,5-metrowy pokój dwóch sióstr (4 i 6 lat). Na pierwszy rzut oka, pokój wygląda jak pomieszczenie dla jednej osoby, ale nic bardziej mylnego. Za chwilę opowiem, dlaczego takie masz wrażenie i przekonasz się, że jednak jest to miejsce dla dwóch dziewczynek.

Z rodzicami Oli i Klaudii już się poznaliśmy kilka miesięcy wcześniej, podczas pracy nad projektem salonu z kuchnią w stylu z elementami loft. Tutaj możesz obejrzeć realizacje KLICK. Wiedziałam już, co inwestorom się podoba oraz jaki styl preferują, więc projekt pokoju poszedł nam bardzo sprawnie.
Jakie były założenia projektowe? 
  1. Łóżko (jeśli się uda to dla każdej z dziewczyn oddzielne)
  2. Miejsce do przechowywania na pościel
  3. Biurko (najlepiej dla każdej z nich)
  4. Przestrzeń do zabawy 
  5. Pojemna szafa 
  6. Miejsca na domek dla lalek
  7. motyw zwierzęcy (tylko nie koty) 
  8. jasne pastelowe kolory
Ostatecznie po przemyśleniu powyższych kwestii, stanęło na łóżku/kanapie z możliwością trzymania pościeli pod materacem oraz wysuwanym dolnym drugim  łóżkiem. Bardzo ważna była też przestrzeń do zabawy. Jest to świetna opcja dla niewielkich pokoi. Ciekawie rozwiązane jest też to, że ten dolny materac ma podnoszony stelaż, dzięki temu nie ma wrażenia leżenia “na podłodze”. Zrezygnowaliśmy też z długiego dużego blatu dla obu dziewczynek, który miałby być robiony na zamówienie, ponieważ inwestorzy chcieli postawić tym razem bardziej na gotowe rozwiązania. Tak naprawdę tylko jedna z nich zaczyna swoją przygodę ze szkołą i drugie biurko dla młodszej siostry będzie zorganizowane dopiero za 2-3 lata. Dla młodszej ważniejsze na tą chwilę, było miejsce na domek dla lalek.

Meble w całym pokoju to ponownie Vox, tym razem z serii Stige – świetna kolekcja i nowoczesny design. Obok łóżka umieściłam wysuwaną pionowa szafkę / szufladkę na drobne książki i bibeloty. Dzięki temu dystans między ścianą a łóżkiem został zachowany.
Dlaczego musi być zachowany dystans?
Przyjrzyj się dokładnie temu pokojowi. Pod oknem mamy grzejnik, który kolidowałby z rozkładaniem łóżka podczas spania. Dzięki temu przerwa między ścianą a łóżkiem została w pełni wykorzystana.  Tę szafeczkę zrobimy na zamówienie u stolarza, ale gotowca znajdziecie w kolekcji Evolve mebli Vox.  Jeśli interesują Cię inne produkty z projektu, to całą listę z cenami i linkami do sklepów znajdziesz tutaj.
Tak pokój wyglądał przed spotkaniem ze mną 😀

Stylistykę całego wnętrza pokazuje poniższy moodboard (tablica inspiracji). Królować miały raczej pastele, ale ostatecznie klienci przekonali się, że jedna ściana w najmodniejszym kolorze tego roku – Classic Blue, fajnie ożywi całe pomieszczenie.

A tak pokój będzie wyglądał po remoncie 🙂 Realizacja już za kilka miesięcy. Na pewno wrzucę zdjęcia po metamorfozie. Wyczekujcie postów na Facebooku i Instagramie. Tam pojawią się pierwsze kadry.

Tutaj znajdziesz link do panoramy 360 stopni tego pokoju – KLICK. Każdy klient, który decyduje się na projekt w pakiecie VIP dostaje taką panoramę ode mnie w prezencie. Zapraszam do kontaktu 😉